‹ Prev
Next ›
Business Source Spring Clip Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Blue - 1 Each
274 Stock Available
- Versatile writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Sides lined with Imperial and metric markings for easy measuring
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Blue |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Spring Clip Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Sturdy Clip |
| Length | 12.5" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Aligned eyelets on the clip make it easy to hang up and store. One long side is screen-printed in Imperial ruler markings in 1/16" up to 11" for handy measurements. The other side has centimeter markings up to 27 cm. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571250 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554191 Stock Available
-
Product Code: SAU05713Stock is Available
-
Product Code: BSN65637BD493 Stock Available
-
Product Code: BSN656372966 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX105 Stock Available
-
Product Code: BSN16508643 Stock Available
-
Product Code: OIC83219Stock is Available
-
Product Code: NSN2815918Stock is Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40307Contact Us For Availability
-
Product Code: UNV40306Stock is Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us For Availability
-
Product Code: UNV40302Stock is Available
-
Product Code: OIC8321512 Stock Available
-
Product Code: BSN0186113 Stock Available
-
Product Code: BSN01860772 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX22 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX63 Stock Available
-
Product Code: BSN49269878 Stock Available
Reviews
No Reviews