‹ Prev
Next ›
Business Source Shatterproof Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Black - 1 Each
878 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Shatterproof Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Features | Smooth Writing ~ Shatter Proof |
| Length | 12.5" |
| Manufacturer | Business Source |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Clipboard features a shatterproof, high-impact plastic for long-lasting use in virtually any environment. Protective sheath helps you avoid paper damage to keep your papers intact. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Hang hole allows you to keep this clipboard in a convenient location for easy access as needed.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571250 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554191 Stock Available
-
Product Code: SAU05713Stock is Available
-
Product Code: BSN65637BD493 Stock Available
-
Product Code: BSN656372966 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX105 Stock Available
-
Product Code: BSN16508643 Stock Available
-
Product Code: OIC83219Stock is Available
-
Product Code: NSN2815918Stock is Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40306Stock is Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us For Availability
-
Product Code: UNV40302Stock is Available
-
Product Code: OIC8321512 Stock Available
-
Product Code: BSN01863274 Stock Available
-
Product Code: BSN0186113 Stock Available
-
Product Code: BSN01860772 Stock Available
-
Product Code: BSN01863BX22 Stock Available
-
Product Code: BSN01861BX1 Stock Available
-
Product Code: BSN01860BX63 Stock Available
Reviews
No Reviews