‹ Prev
Next ›
Business Source Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes - Catalog - 6" Width x 9" Length - 28 lb - Self-sealing - White - Wove - 100 / Box
32 Stock Available
Product Details
General Information
| Mailer/Envelope Type | Catalog |
| Closure Type | Self-sealing |
| Product Color | White |
| Product Name | Self-Seal 6"x9" Catalog Envelopes |
| Packaged Quantity | 100 / Box |
| Country of Origin | United States |
| Mailer/Envelope Length | 9" |
| Mailer/Envelope Width | 6" |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Dust-free |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Catalog Envelopes |
Description
Catalog envelopes feature an adhesive strip protected by a removable paper liner. Simply remove the liner and press the flap closed for a quick, clean seal upon contact without moistening. Paper liner keeps adhesive free of dust. Envelopes are made of white wove material. 28 lb.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: QUA37787Stock is Available
-
Product Code: QUA54416Stock is Available
-
Product Code: QUA54301Contact Us For Availability
-
Product Code: QUA54300Contact Us For Availability
-
Product Code: QUA37790Stock is Available
-
Product Code: QUA36417Contact Us For Availability
-
Product Code: QUA37797Stock is Available
-
Product Code: BSN0442629 Stock Available
-
Product Code: BSN044249 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews