‹ Prev
Next ›
Business Source Plastic Clipboard - 6" x 9" Sheet Size - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
255 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Width | 6" |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Compact ~ Sturdy Clip |
| Length | 9" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV40301Contact Us For Availability
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU23519Contact Us For Availability
-
Product Code: SAU23517Contact Us For Availability
-
Product Code: BSN862591 Stock Available
-
Product Code: BSN49265225 Stock Available
-
Product Code: BSN49261755 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU21565Stock is Available
-
Product Code: SAU12017Stock is Available
-
Product Code: SAU0571247 Stock Available
-
Product Code: OIC83211Stock is Available
-
Product Code: OIC83048Stock is Available
-
Product Code: SAU22519Stock is Available
-
Product Code: SAU22517Stock is Available
-
Product Code: SAU05713Stock is Available
-
Product Code: BSN65637BD481 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX101 Stock Available
-
Product Code: OIC83219Stock is Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews