‹ Prev
Next ›
Business Source Landscape Plastic Clipboard - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Plastic - Silver - 1 Each
282 Stock Available
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9.3" |
| Product Name | Landscape Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Length | 12.2" |
| Features | Smooth Writing |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Landscape clipboard features a durable, plastic construction to provide a sturdy surface to write on whether you're working indoors or out. 1/2" clip is riveted to the clipboard to provide years of use. Smooth writing surface helps keep your handwriting neat and legible. Clipboard is perfect for everyday use at home, office, school and more.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354013 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
-
Product Code: SAU215672 Stock Available
-
Product Code: SAU0571250 Stock Available
-
Product Code: OIC83100123 Stock Available
-
Product Code: BSN28554191 Stock Available
-
Product Code: SAU05713Stock is Available
-
Product Code: BSN65637BD493 Stock Available
-
Product Code: BSN656372966 Stock Available
-
Product Code: BSN28554BD31 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX105 Stock Available
-
Product Code: BSN16508643 Stock Available
-
Product Code: OIC83219Stock is Available
-
Product Code: NSN2815918Stock is Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311347 Stock Available
-
Product Code: UNV40306Stock is Available
-
Product Code: UNV40303Contact Us For Availability
-
Product Code: UNV40302Stock is Available
-
Product Code: BSN01870405 Stock Available
-
Product Code: BSN01869813 Stock Available
-
Product Code: BSN018681404 Stock Available
-
Product Code: BSN01867273 Stock Available
-
Product Code: BSN01866475 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD66 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD134 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD232 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD45 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD78 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Contact Us For Availability
-
Product Code: OIC8306352 Stock Available
-
Product Code: LEO89725Contact Us For Availability
-
Product Code: SAU00439Contact Us For Availability
-
Product Code: BAUTA1611Stock is Available
-
Product Code: BAU61624112 Stock Available
-
Product Code: OIC83016Stock is Available
Reviews
No Reviews