‹ Prev
Next ›
BROTHER 3/8" TC TAPES 2PK 9MM WHITE ON BLACK
Contact Us For Availability
- For indoor and outdoor use, even in hot or cold environments.
- Sticks to virtually any smooth, flat surface.
- Perfect for everyday applications.
- For use with P-touch Label Makers.
Product Details
General Information
| Label Length | 25" |
| Label Width | 3/8" |
| Product Color | Black |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Product colour | Black, White |
| Label type | TC |
| Label size | 25 ft |
| Size (imperial) | 7.62 cm (3") |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
TC-34Z 3/8" White on Black for P-Touch (25 ft) For Use With: PT-10, PT-12, PT-12N, PT-15, PT-150, PT-170K, PT-20, PT-25, PT-6, PT-8
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews