‹ Prev
Next ›
Brother BK on WE Continuous Length Paper Labels - x 2" Width - Permanent Adhesive - White - Paper - 1 Roll
Stock is Available
- Continuous Paper Labels
- Black on White Wide Width
- For use with QL Label Printers
Product Details
General Information
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Adhesive Type | Permanent |
| Label Width | 2" |
| Product colour | Black, White |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Type | Continuous label |
| Format | Roll |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive type | Permanent |
| Purpose | Universal |
| Compatible products | Brother QL-1050, Brother QL-1060N, Brother QL-1100, Brother QL-1110NWB, Brother QL-500, Brother QL-700, Brother QL-710W, Brother QL-720NW, Brother QL-800, Brother QL-810W, Brother QL-820NWB, Brother QL-1050N, Brother QL-550, Brother QL-570, Brother QL-570VM, Brother QL-580N, Brother QL-650TD |
| Label width | 30.4 m |
| Label height | 5 cm |
| Rolls per pack | 1 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
2.0 in x 100 ft (50 mm x 30.4 m) Black on White Continuous Length Paper Tape Continuous length that can be cut to any size you need (based on your Brother QL model) Great for packages, binders, shipping, shelves and more
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews