‹ Prev
Next ›
BROTHER 3/8" M TAPE 9MM BLACK ON GOLD
Contact Us For Availability
- Create attractive labels for indoor use at home, office and school.
- Best for flat, dry surfaces.
- P-Touch non-laminated label tape.
- For use with P-Touch label makers.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product colour | Gold |
| Dimensions (WxDxH) | 124 x 344.2 x 364.3 mm |
| Weight | 33 g |
| Size (imperial) | 8.89 mm (0.35") |
| Package weight | 37 g |
| Country of origin | Japan |
| Quantity | 1 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
M821 3/8" Black On Gold M tape (26.2 ft) For Use With: PT-100, PT-110, PT-55BM, PT-55S, PT-65, PT-65SB, PT-65SCCP, PT-65VP, PT-70, PT-70BBVP, PT-70BM, PT-70BMH, PT-70HOL, PT-70SP, PT-80, PT-80SCCP, PT-85, PT-90.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews