‹ Prev
Next ›
Blueline Man's Best Friend Dogs Desk Pad Calendar - Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 22" x 17" Sheet Size - Desk Pad - Paper - 17" Height x 22" Width - 1 Each
Contact Us For Availability
- One month on each sheet with a new pet image each month.
- One block per day.
- Yearly calendar at the bottom of each sheet.
- Large notes section on the side.
- Reinforced chipboard backer.
- Clear vinyl corners.
- Tear-off sheets, bound at top and perforated.
Product Details
General Information
| Julian Dates | Yes |
| Recycled | Yes |
| Placement | Desk Pad |
| Product Name | Man's Best Friend Dogs Desk Pad Calendar |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 22" |
| Time Period | 12 Month |
| Start Year | 2024 |
| Start Month | January |
| Sheet Width | 22" |
| Sheet Height | 17" |
| Height | 17" |
| Features | Reminder Section ~ Notes Area ~ Tear-off ~ Event Planning Sheet ~ Moon Phases ~ Holiday Listing ~ Reference Calendar |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Manufacturer Website Address | http://www.blueline.com |
| Manufacturer | Dominion Blueline, Inc |
| Date Format | Monthly |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Blueline |
| Type | Calendar |
Description
Adorable pet theme with a new panoramic pet image each month. One month per sheet, one block per day, a yearly calendar and large ruled notes section on the side. Includes a reinforced chipboard backer and clear vinyl corners. Tear-off sheet, bound at top. Punched for hanging.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews