‹ Prev
Next ›
APC NETSHELTER CABLE MANAGEMENT, VERTICAL CABLE MANAGER, CABLE RINGS, SET OF 8,
Contact Us For Availability
- 8 Cable rings
- Black
Product Details
General Information
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Built-in fan | No |
| On/off switch | No |
| Castor wheels | No |
| Locking | No |
| Certification | REACH |
| Width | 55 mm |
| Depth (max) | 8.5 cm |
| Height | 766 mm |
| Weight | 1.82 kg |
| Package width | 64 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 832 mm |
| Package weight | 2.09 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 6.34 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
Product Information
| Brand | APC |
| Type | Cable Tidy |
Description
This product AR8442 occupies one bay of rear Zero U channel.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews