‹ Prev
Next ›
Alba Large Triangular Umbrella Stand - 25.4" Height x 6.1" Width x 13" Depth - Steel, ABS Plastic - Black, Gray - 1 Each
Contact Us For Availability
- Innovative concept of umbrella stand.
- Large capacity holds up to twelve umbrellas.
- Cut-out umbrella design on each side helps guarantee a fast drying time.
- The water retainer is 1" deep.
Product Details
General Information
| Product Color | Black ~ Gray |
| Product Name | Large Triangular Umbrella Stand |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Width | 6.1" |
| Depth | 13" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Alba, Inc |
| Features | Corrosion Resistant |
| Height | 25.4" |
Product Information
| Brand | Okota |
| Type | Lighting |
Description
Triangular umbrella stand offers a large capacity, holds up to twelve umbrellas. Clever umbrella cut-out design on the sides provide excellent ventilation and speeds up drying time. Equipped with a water retainer. Three interior hooks to hang pocket umbrellas. No tools required for assembly.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews