‹ Prev
Next ›
4Side Open Receptacle,Urn,38 Gal, 18-1/4"x18-1/4"x39-1/4",TN
Contact Us For Availability
Non-Returnable
- Molded stone aggregate for any first impression area.
- Will not chip or dent.
- High-density polyethylene with UV inhibitors limit fading in sunlight.
- Adaptable for anchoring and weighting devices.
- Uses standard 32" X 44" trash bags.
- Telescoping base hides bag.
- Recessed bottom.
Product Details
General Information
| Recycled | No |
| Product Material | Polyethylene ~ Stainless Steel |
| Product Color | Tan |
| Country of Origin | China |
| Depth | 18.3" |
| Capacity | 38 gal |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Plastic/Stone Aggregate Receptacles |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Width | 18.3" |
| Height | 39.3" |
| Manufacturer | Safco Products |
Product Information
| Brand | Safco |
| Type | Waste Receptacle |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews