‹ Prev
Next ›
3M Monitor Mount Document Clip - 0.9" Height x 6.3" Width x 3" Depth - Aqua
Stock is Available
- 180 degree swing arm allows for mounting left or right side on your monitor.
- Securely hold your important documents, meeting notes, family recipes, and more.
- Swings forward and back for easy viewing.
- Swings out of the way when not in use.
- Sheet capacity up to 30 sheets.
Product Details
General Information
| Manufacturer Part Number | DH240MB |
| Product Color | Aqua |
| Stackable | No |
| Product Name | Monitor Mount Document Clip |
| Width | 6.3" |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Manufacturer | 3M |
| Height | 0.9" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 3" |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Pins/Clips/Fasteners |
Description
Document clip mounts to your monitor with Command™ Adhesive Strip, freeing up desk space and reducing movement of eyes, neck and shoulders minimizing strain and increasing comfort. Dual-function clip lets you slide in up to 5 sheets one-handed or securely clip up to 30 sheets.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews