‹ Prev
Next ›
3M CPU Mount - Steel - Black - 1 Each
Contact Us For Availability
Product Details
General Information
| Form factor | Desktop |
| Type | PC |
| Product colour | Black |
| Supported motherboard form factors | ATX |
| Audio input | No |
| Audio output | No |
| Width | 309 mm |
| Depth | 482 mm |
| Height | 259 mm |
| Weight | 3.63 kg |
Product Information
| Brand | 3M |
| Type | CPU Mount |
Description
Mounts CPU to underside of work surface to keep it off the floor. Sturdy steel construction. 360 degree swivel which ensures easy access to back of CPU. Great for mobile or rolling workstations. 5 year warranty.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews